pinterest

17 Aralık 2010 Cuma

BOĞAZLI ÇOCUK ŞAPKASI
Merhaba,
Bu yıl büyük oğlum anasınıfına başladı. Uzun zamandır okula giderken kulaklarını ve boynunu ısıtacak bir şapka arıyordum. Sonra annemdeki dergileri karıştırdık. Tam 33 sene öncenin burda dergisinde bir model bulduk. Tabiki dergi almancaydı. Tercüme sitelerinden çeviri yaparak ördüm ama çok güzel bir model oldu. Kar maskesi gibi ama ağzı açıkta kalıyor.

Yapımına gelince Ben evde kalan ipleri değerlendirdim. 6 numara şiş ile ipimi 2 kat yapıp 70 ilmek başladım. Bu arada 70 İlmek 6 yaşındaki çocuğa göre oluyor. 55 ilmekle de 6 aylık oğluma göre ördüm. 5 sıra yeşil iple haroşa ördüm. Sonraki sırada bir renk koydum ve yine yeşil bir sıra haroşa ördüm. 17 sıra renk renk ördükten sonra 5 sıra tekrar yeşil haroşa ördüm ve kestim. Dikdörtgen bir parça elde ettim. Bu dikdörtgen parçanın iki ucunu uçak gibi üçgen katlayıp 60 tane ilmek topladım ve bir ters bir düz lastik ördüm. Lastik kısmı 5 ile 8 cm arasında olabilir. İstediğim uzunluğa gelince kestim ve arkasını diktim. Tepesine de bir püskül yaparak şapkamı bitirdim.
Anlaşılmayan yer olursa yorum yazın cevaplarım.

6 yorum:

 1. Çocukken hepimizde vardı birer tane. Çok güzel olmuş.

  YanıtlaSil
 2. eline sağlık. akşam deneyip sonucu yazarım sana. sevdim modeli.

  YanıtlaSil
 3. Eminim çok seveceksin bu modeli.Sen oğluna 60 ilmek başla istersen. Ben baya hediye ördüm. Artık boylarını biliyorum. Kolay gelsin...

  YanıtlaSil
 4. Gökkuşağı şalınız süper tam açıklamasını yaparsanız sevinirim teşekkürler
  Berrin sural

  YanıtlaSil
 5. Gökkuşağı şalınız süper tam açıklamasını yaparsanız sevinirim teşekkürler
  Berrin sural

  YanıtlaSil
 6. Gökkuşağı şalınız süper tam açıklamasını yaparsanız sevinirim teşekkürler
  Berrin sural

  YanıtlaSil

Blog Widget by LinkWithin

DORUK

Lilypie Kids Birthday tickers

BURAK

Lilypie Fifth Birthday tickers