pinterest

24 Kasım 2011 Perşembe

KARTANELİ BERE

Merhaba,


Öncelikle çocuklarımızı ve bizi yetiştiren öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarım.
Kışın gelmesiyle ufaklıktan arta kalan zamanlar da örgü örmeye çalışıyorum. Genelde çocuklar uyuduktan sonra örebiliyorum. Son zamanlar da kartanesi örneğini arıyordum. Sanırım bu arayışım da yılbaşının yaklaşmasınınde etkisi büyük. İstediğim gibi bir örnek bulamayınca iş başa düştü. Kendin bir kartanesi çizip ondan bere ördüm. Bence hoş oldu.
Bu sıralar her yerde bu tarz bereler bulabilirsiniz. Ya da biraz örgü biliyorsanız vereceğim şemadan kendiniz örün derim. Hem çok zevkli hemde uygun fiyatlı olur.


Örülüşü: Örmek isteyenler için 105 ilmek ve 4.5 numara şişle ördüm. 2 ters 3 düz lastikle başladım. 2 parmak lastik ördükten sonra 2 sıra siyah ve 2 sıra gri örüp kartanesi örneğini kurdum. Şemada 4 kartanesi var fakat bere 5 kartanesinden oluşuyor. şemayı bitirdikten sonra kesme işlemine geçtim. kestikten sonra arkasından bir dikişle birleştirdim ve tepesinede beyaz bir püskül yaptım. Hadi kolay gelsin. Sorularınız olursa cevaplarım.Herkese bol örgülü günler dilerim...

2 yorum:

  1. eline sağlık, ben örnekleri sonrdan iğne ile işliyorum. Aynı anda yapsam daha kolay olacak aslında. güzel bir model olmuş, kar göremedik bu sene daha..

    YanıtlaSil
  2. Bence beraber örmek daha kolay, denemelisin. Yılbaşında kar görürüz umarım..:-)))

    YanıtlaSil

Blog Widget by LinkWithin

DORUK

Lilypie Kids Birthday tickers

BURAK

Lilypie Fifth Birthday tickers